poniedziałek 09 maj 2016
Rok szkolny 2015/2016
Wycieczka do PacanowaW dniu 26 kwietnia 2016 roku przedszkolaki były na wycieczce w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. Podróż po bajkowym świecie rozpoczęliśmy od zwiedzania wystawy "Bajkowy świat". Tutaj spotkaliśmy Koziołka Matołka i jego przyjaciół, skrzaty, smoka i Pinokia. Później poszliśmy na spektakl "Małego Teatru", gdzie oglądaliśmy "Małą syrenkę" i "Dziadka do orzechów". Naszą wycieczkę zakończyliśmy spacerem po ogrodach znajdujących się wokół budynku Europejskiego Centrum Bajki. Podziwialiśmy różnorodność świata roślinnego. Jesteśmy przekonani, że jest to miejsce, do którego warto wracać.
Tekst i foto: mgr Beata MajczakGaleria zdjęć >>


-------------------------


Zapraszamy na Bieg Konstytucji 3 Maja


Gmina Staszów oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie zapraszają do udziału w II Staszowskim Biegu Konstytucji 3 Maja, który odbędzie się 3 maja 2016 r. Będzie to doskonała okazja do wzięcia udziału w imprezie będącej częścią oficjalnych obchodów Święta Konstytucji w naszym mieście.

O godzinie 12, na terenie Zalewu nad Czarną rozpoczną się biegi dla dzieci i młodzieży. Przewidziano cztery kategorie wiekowe. Najkrótszy dystans (60 m) przebiegną przedszkolaki, uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych będą mieli do pokonania 200 m, a uczniowie klas IV-VI – 800 m. Dla gimnazjalistów i uczniów szkół średnich przewidziano dystans 1000 m. Zgłoszenia do biegów przyjmowane będą w dniu zawodów.

W tym roku oprócz biegów dla dzieci i młodzieży odbędzie się bieg główny Open, na dystansie 10 000m (10 km) na trasie Wiśniowa – Staszów. Początek biegu o godzinie 11.30. Biuro zawodów i start biegu zlokalizowany będzie przy kościele w Wiśniowej, meta na terenie Zalewu nad Czarną.

Chętni do biegu głównego mogą zgłaszać się do dnia 26 kwietnia wysyłając e-mail adres biuro@osir.staszow.pl. Dodatkowo na trasie Wiśniowa – Staszów odbędzie się marsz Nordic Walking. Obowiązuje ta sama trasa jak w przypadku biegu. Początek marszu o godzinie 11.45.

Bieg ma na celu upamiętnienie 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a jednocześnie promocję aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia oraz upowszechnienie biegania jako najprostszej formy ruchu.

więcej >>


-------------------------

1050. rocznica chrztu Polski


"... my jesteśmy stąd, skąd się Polska zaczęła..." Jan Paweł II

15 kwietnia 2016 r. społeczność naszej szkoły uczestniczyła w uroczystym apelu z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski. Apel, pod kierunkiem mgr Ewy Bednarskiej, przygotowali uczniowie klasy IV.Galeria zdjęć >>


-------------------------
Dzień Wiosny


Wiosna, cieplejszy wieje wiatr(...)
21 marca uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę występami akrobatyczno-tanecznymi, piosenkami i pokazami wiosennej mody.
Odbył się także Sąd mad Marznną. Wyrok był dla Marzanny łagodny - została ułaskawiona.
Aby jednak zmusić Panią Zimę do odejścia zorganizowaliśmy wiosennego grilla na świeżym powietrzu. Zima otrzymała od dzieci pożegnalny list z pozdrowieniami i zapewnieniami, ze dzieci będą oczekiwać na jej przyjście za rok.

Oprac. Panie: T. Slisarz, U.Karwacka, K.Wołowiec


Galeria zdjęć >>


-------------------------
Niezwykła lekcja historii


25 lutego przeżyliśmy przygodę pełną ciekawostek ze średniowiecza. Była to żywa lekcja historii, podczas której poznaliśmy funkcjonowanie prawa średniowiecznego, kulturę tego okresu, podziały społeczne i wierzenia.
Z bliska mogliśmy obejrzeć i dotknąć średniowiecznej broni i innych rekwizytów. Było to bardzo ciekawe i interesujące doświadczenie.
Oprac. mgr E.BednarskaGaleria zdjęć >>-------------------------
Dzień Babci i Dziadka


17 lutego 2016 roku obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Były wiersze, piosenki i tańce. Licznie przybyli goście nagradzali małych artystów gromkimi brawami. Uwieńczeniem uroczystości było rozdanie laurek swoim dziadkom oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Program artystyczny przygotowały wychowawczynie: mgr J.Wadowiec, mgr A.Lasota, mgr. B.Majczak
Galeria zdjęć >>


-------------------------
Poczta walentynkowa
Galeria zdjęć >>

-------------------------
Bal karnawałowy


9 lutego 2016 roku odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla przedszkolaków i uczniów klas I-VI. Wszystkich świenie bawili artyści z agencji artystycznej PATIGO z Kielc. Były liczne konkursy, tańce i świetna karnawałowa zabawa. Nasi wychowankowie poprzebierani byli w piękne bajkowe stroje. Z niecierpliwością czekamy na kolejny bal, za rok.Galeria zdjęć >>


Foto: U.Karwacka, B. Majczak
-------------------------

Niezwykłe warsztaty plastyczne


5 lutego był wyjątkowo przyjemnym dniem dla uczniów klasy II. Dzieci uczestniczyły w niezwykle ciekawych warsztatach plastycznych prowadzonych przez pana Grzegorza Łopatę rękodzielnika tworzącego małe arcydzieła z wikliny papierowej. Pod okiem pana Grzegorza, który mówi o sobie Wujek Przyroda, dzieci wykonały serduszka walentynkowe. Praca z wikliną papierową sprawiła dzieciom ogromną przyjemność.
Pan Grzegorz opowiedział uczniom o swoich zainteresowaniach rękodziełem i fotografowaniem przyrody. To było bardzo udane spotkanie. Może będą następne.

Oprac. mgr U.KarwackaGaleria zdjęć >>


-------------------------

Jasełka w szkole
Galeria zdjęć >>

-------------------------
Spotkanie opłatkowe trzecioklasistów


,,Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy (...)”
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas.
Składamy sobie życzenia, zapominamy o konfliktach i wszyscy chcemy pomagać innym.
Odbyło się w naszej klasie spotkanie przy przygotowanym przez uczniów świątecznym
stole. Dzieci opowiadały o zwyczajach świątecznych, wraz w wychowawczynią i rodzicami dekorowały pierniczki, którymi ozdobiły klasową choinkę i zaniosły do domu dla najbliższych. Zgodnie z tradycją podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie najserdeczniejsze życzenia.Oprac. mgr K. Wołowiec


-------------------------
Warsztaty językowe


15 grudnia 2015r. odbyły się w naszej szkole warsztaty językowe pt.,,Christmas time - tradycje
świąteczne na całym świecie”, prowadzone przez p. Sławomira Sobockiego – pracownia ŚCOR w Kielcach. Uczniowie klas IV – VI poznali zwyczaje i tradycje świąteczne oraz ciekawostki związane ze Świętami Bożego Narodzenia na świecie , ćwiczyli nowe słownictwo oraz odpowiadali
na pytania w języku angielskim.
Kilkugodzinne spotkanie było wspaniałą okazją do sprawdzania swoich umiejętności językowych.


Oprac. mgr M. Zajdel
-------------------------
Sw. Mikołaj w przedszkolu


Przed Świętami Bożego Narodzenia do naszego przedszkola zawitał św. Mikołaj. Przyniósł ze sobą wspaniałe prezenty. Dzieci urządziły występ dla dostojnego Gościa. Deklamowały wiersze i śpiewały piosenki. Na koniec tego niezwykłego spotkania przedszkolaki zatańczyły z Mikołajem i zaprosiły Go na następny rok.

Oprac. mgr Anna LasotaGaleria zdjęć >>

-------------------------
Pomocnicy św. Mikołaja


7 grudnia przybył do uczniów klasy III święty Mikołaj. Przyniósł duży worek z prezentami. Aby móc otrzymać podarunek, trzeba było zagrać rolę Mikołaja. Była to wspaniała zabawa i wszyscy utwierdzili się w przekonaniu, że każdy może zostać świętym Mikołajem. Najważniejsze, aby być dobrym i przynosić innym radość.
Oprac. mgr Krystyna Wołowiec


Galeria zdjęć >>

-------------------------
Góra Grosza


Od 23 listopada do 4 grudnia w naszej szkole trwała akcja „Góra grosza”.Jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić si e do poprawy losu dzieci,które wychowują się poza rodzinnym domem. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowujących się w domach dziecka, rodzinnych domach dziecka, pogotowiach rodzinnych czy rodzinach zastępczych. W tym roku udało się zebrać 31 zł 44 gr. Wszystkim dziękujemy za włączenie się do akcji.
Oprac. mgr Magdalena MalecGaleria zdjęć >>

-------------------------
Andrzejki 2015

W zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani Magdaleny Malec bawili się wszyscy uczniowie. Podczas tradycyjnej dyskoteki był czas przewidziany na wróżby andrzejkowe, konkursy i zabawy taneczne oraz poczęstunek. Wszyscy uczniowie zakończyli dyskotekę w pogodnych i radosnych nastrojach.


Galeria zdjęć >>


Foto: W.Misiak

-------------------------
Jubileusz 200-lecia Szkoły w Koniemłotach
Galeria zdjęć >>


Foto: M. Poniewierka, M. Zajdel, W. Misiak
-------------------------

Nasza szkoła w obiektywie


Galeria zdjęć >>

-------------------------
-------------------------
Wybory do Samorządu Uczniowskiego


Wybory Samorządu Uczniowskiego to wydarzenie,które w każdej szkole budzi wielkie emocje. Nie inaczej było także w naszej placówce. Spośród sześciu kandydatów wybierano czterech reprezentantów społeczności uczniowskiej. W drodze głosowania Przewodniczącą została Milena Jońca, Zastępcą Daria Brzostowicz, Sekretarzem Małgorzata Rajca i Skarbnikiem Kornelia Stępień. Komisja wyborcza w składzie: Emilia Mazanka, Natalia Witek i Wiktoria Majczak czuwała nad prawidłowym przebiegiem glosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.
Nauczycielem nadzorującym przebieg wyborów był opiekun Samorządu Uczniowskiego Magdalena Malec.Galeria zdjęć >>


-------------------------
Warsztaty żywieniowe


19 października 2015 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach kulinarnych „I dziewczyny i chłopaki pragną poznać zdrowe smaki”. Były to zajęcia ciekawe i pouczające. Uczniowie mieli okazję w sposób praktyczny zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia. Pod okiem prowadzącego dzieci wykonały zdrowe i kolorowa sałatki i kanapki. Każdy uczestnik otrzymał dyplom małego kuchcika. Zajęcia te z pewnością zachęcą uczniów do spożywania owoców i warzyw oraz samodzielnego przyrządzania zdrowych posiłków.
Oprac. mgr Urszula KarwackaGaleria zdjęć >>
-------------------------
Ratujemy i uczymy ratować


16 października 2015 roku podczas "Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca" uczniowie, przedszkolaki i nauczyciele wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach. Organizatorem wydarzenia była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Orkiestra ufundowała dla uczniów apteczki wyposażone w podstawowy sprzęt ratowniczy. Koordynatorami akcji były panie mgr Magdalena Malec i mgr Krystyna Wołowiec.Galeria zdjęć >>


-------------------------
Ognisko


Ognisko w gronie przyjaciół i bliskich, to ogromna przyjemność. Zwłaszcza, gdy odbywa się w piękny słoneczny, jesienny dzień. W sobotę 3 października 2015 uczniowie klasy drugiej wraz z rodzicami, rodzeństwem i wychowawczynią spędzili wspaniałe popołudnie w gościnnym gospodarstwie agroturystycznym pana Marka Wieczorka. Jedną z atrakcji była przejażdżka na koniu. Wszyscy brali udział w wesołych zabawach i pląsach. Po harcach na świeżym powietrzu doskonale smakowała pieczona kiełbaska i ziemniaki prosto z ogniska.
To był wyjątkowo udany dzień. Już myślimy o kuligu.
Serdeczne podziękowania należą się rodzicom za wspaniałą organizację oraz panu Markowi za miłe przyjęcie w swoim gospodarstwie.
Tekst: mgr Urszula Karwacka
Foto: Katarzyna Wadowiec
Galeria zdjęć >>-------------------------

Nasi uczniowie. Rok szkolny 2015/2016Przedszkole. Grupa młodsza.


Przedszkole. Grupa starsza.


Klasa 1Klasa 2


Klasa 3


Klasa 4


Klasa 5


Klasa 6

-------------------------

35. lecie Solidarności. Bieg im. ks. Romana Kotlarza. Zawody sportowe.

Galeria zdjęć >>Foto: U. Karwacka, M. Poniewierka
-------------------------Obchody
39. rocznicy śmierci ks. Romana Kotlarza
i 35. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność",
5 września 2015 roku w Koniemłotach.

Program uroczystości:
9:00 - Zbiórka uczestników (młodzież i dorośli) uroczystości przed cmentarzem w Koniemłotach;
9:10 - Modlitwa, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie ks. Romana Kotlarza;
9:30 - Przemarsz ze sztandarami przed kościół;
9:50 - Bieg im. ks. Romana Kotlarza na trasie cmentarz-kościół dla uczniów szkół wszystkich szczebli
10:00 - 10:15 - Przyjmowanie uczestników Biegu przed kościołem;
10:20 - Msza św. w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Koniemłotach;
11:20 - Złożenie kwiatów przed obeliskiem ks. Romana Kotlarza;
11:30 - Przemarsz na boisko sportowe, okolicznościowe przemówienia, uroczyste rozpoczęcie zawodów sportowych;
13:00 - Wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom, piknik integracyjny dla wszystkich uczestników.

-------------------------
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016
Galeria zdjęć >>


-------------------------
Na nowy rok szkolny 2015/2016

- Podręczniki dla uczniów klas I-VI >>
- Wyprawka dla dzieci starszych z klasy "0">>
- Wyprawka dla dzieci młodszych z przedszkola >>

-------------------------
Klik on poniedziałek 09 maj 2016 - 09:19:48 | Komentarze: 0 | Powiązania:

Witaj

Menu 2

Online

Ostatnie wpisy na forum

Copyright 2005-2015 by Marek Poniewierka [Klik]