niedziela 24 kwiecień 2016
Rok szkolny 2015/2016
Zapraszamy na Bieg Konstytucji 3 Maja


Gmina Staszów oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie zapraszają do udziału w II Staszowskim Biegu Konstytucji 3 Maja, który odbędzie się 3 maja 2016 r. Będzie to doskonała okazja do wzięcia udziału w imprezie będącej częścią oficjalnych obchodów Święta Konstytucji w naszym mieście.

O godzinie 12, na terenie Zalewu nad Czarną rozpoczną się biegi dla dzieci i młodzieży. Przewidziano cztery kategorie wiekowe. Najkrótszy dystans (60 m) przebiegną przedszkolaki, uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych będą mieli do pokonania 200 m, a uczniowie klas IV-VI – 800 m. Dla gimnazjalistów i uczniów szkół średnich przewidziano dystans 1000 m. Zgłoszenia do biegów przyjmowane będą w dniu zawodów.

W tym roku oprócz biegów dla dzieci i młodzieży odbędzie się bieg główny Open, na dystansie 10 000m (10 km) na trasie Wiśniowa – Staszów. Początek biegu o godzinie 11.30. Biuro zawodów i start biegu zlokalizowany będzie przy kościele w Wiśniowej, meta na terenie Zalewu nad Czarną.

Chętni do biegu głównego mogą zgłaszać się do dnia 26 kwietnia wysyłając e-mail adres biuro@osir.staszow.pl. Dodatkowo na trasie Wiśniowa – Staszów odbędzie się marsz Nordic Walking. Obowiązuje ta sama trasa jak w przypadku biegu. Początek marszu o godzinie 11.45.

Bieg ma na celu upamiętnienie 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a jednocześnie promocję aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia oraz upowszechnienie biegania jako najprostszej formy ruchu.

więcej >>


-------------------------

1050. rocznica chrztu Polski


"... my jesteśmy stąd, skąd się Polska zaczęła..." Jan Paweł II

15 kwietnia 2016 r. społeczność naszej szkoły uczestniczyła w uroczystym apelu z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski. Apel, pod kierunkiem mgr Ewy Bednarskiej, przygotowali uczniowie klasy IV.Galeria zdjęć >>


-------------------------
Dzień Wiosny


Wiosna, cieplejszy wieje wiatr(...)
21 marca uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę występami akrobatyczno-tanecznymi, piosenkami i pokazami wiosennej mody.
Odbył się także Sąd mad Marznną. Wyrok był dla Marzanny łagodny - została ułaskawiona.
Aby jednak zmusić Panią Zimę do odejścia zorganizowaliśmy wiosennego grilla na świeżym powietrzu. Zima otrzymała od dzieci pożegnalny list z pozdrowieniami i zapewnieniami, ze dzieci będą oczekiwać na jej przyjście za rok.

Oprac. Panie: T. Slisarz, U.Karwacka, K.Wołowiec


Galeria zdjęć >>


-------------------------
Niezwykła lekcja historii


25 lutego przeżyliśmy przygodę pełną ciekawostek ze średniowiecza. Była to żywa lekcja historii, podczas której poznaliśmy funkcjonowanie prawa średniowiecznego, kulturę tego okresu, podziały społeczne i wierzenia.
Z bliska mogliśmy obejrzeć i dotknąć średniowiecznej broni i innych rekwizytów. Było to bardzo ciekawe i interesujące doświadczenie.
Oprac. mgr E.BednarskaGaleria zdjęć >>-------------------------
Dzień Babci i Dziadka


17 lutego 2016 roku obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Były wiersze, piosenki i tańce. Licznie przybyli goście nagradzali małych artystów gromkimi brawami. Uwieńczeniem uroczystości było rozdanie laurek swoim dziadkom oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Program artystyczny przygotowały wychowawczynie: mgr J.Wadowiec, mgr A.Lasota, mgr. B.Majczak
Galeria zdjęć >>


-------------------------
Poczta walentynkowa
Galeria zdjęć >>

-------------------------
Bal karnawałowy


9 lutego 2016 roku odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla przedszkolaków i uczniów klas I-VI. Wszystkich świenie bawili artyści z agencji artystycznej PATIGO z Kielc. Były liczne konkursy, tańce i świetna karnawałowa zabawa. Nasi wychowankowie poprzebierani byli w piękne bajkowe stroje. Z niecierpliwością czekamy na kolejny bal, za rok.Galeria zdjęć >>


Foto: U.Karwacka, B. Majczak
-------------------------

Niezwykłe warsztaty plastyczne


5 lutego był wyjątkowo przyjemnym dniem dla uczniów klasy II. Dzieci uczestniczyły w niezwykle ciekawych warsztatach plastycznych prowadzonych przez pana Grzegorza Łopatę rękodzielnika tworzącego małe arcydzieła z wikliny papierowej. Pod okiem pana Grzegorza, który mówi o sobie Wujek Przyroda, dzieci wykonały serduszka walentynkowe. Praca z wikliną papierową sprawiła dzieciom ogromną przyjemność.
Pan Grzegorz opowiedział uczniom o swoich zainteresowaniach rękodziełem i fotografowaniem przyrody. To było bardzo udane spotkanie. Może będą następne.

Oprac. mgr U.KarwackaGaleria zdjęć >>


-------------------------

Jasełka w szkole
Galeria zdjęć >>

-------------------------
Spotkanie opłatkowe trzecioklasistów


,,Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy (...)”
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas.
Składamy sobie życzenia, zapominamy o konfliktach i wszyscy chcemy pomagać innym.
Odbyło się w naszej klasie spotkanie przy przygotowanym przez uczniów świątecznym
stole. Dzieci opowiadały o zwyczajach świątecznych, wraz w wychowawczynią i rodzicami dekorowały pierniczki, którymi ozdobiły klasową choinkę i zaniosły do domu dla najbliższych. Zgodnie z tradycją podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie najserdeczniejsze życzenia.Oprac. mgr K. Wołowiec


-------------------------
Warsztaty językowe


15 grudnia 2015r. odbyły się w naszej szkole warsztaty językowe pt.,,Christmas time - tradycje
świąteczne na całym świecie”, prowadzone przez p. Sławomira Sobockiego – pracownia ŚCOR w Kielcach. Uczniowie klas IV – VI poznali zwyczaje i tradycje świąteczne oraz ciekawostki związane ze Świętami Bożego Narodzenia na świecie , ćwiczyli nowe słownictwo oraz odpowiadali
na pytania w języku angielskim.
Kilkugodzinne spotkanie było wspaniałą okazją do sprawdzania swoich umiejętności językowych.


Oprac. mgr M. Zajdel
-------------------------
Sw. Mikołaj w przedszkolu


Przed Świętami Bożego Narodzenia do naszego przedszkola zawitał św. Mikołaj. Przyniósł ze sobą wspaniałe prezenty. Dzieci urządziły występ dla dostojnego Gościa. Deklamowały wiersze i śpiewały piosenki. Na koniec tego niezwykłego spotkania przedszkolaki zatańczyły z Mikołajem i zaprosiły Go na następny rok.

Oprac. mgr Anna LasotaGaleria zdjęć >>

-------------------------
Pomocnicy św. Mikołaja


7 grudnia przybył do uczniów klasy III święty Mikołaj. Przyniósł duży worek z prezentami. Aby móc otrzymać podarunek, trzeba było zagrać rolę Mikołaja. Była to wspaniała zabawa i wszyscy utwierdzili się w przekonaniu, że każdy może zostać świętym Mikołajem. Najważniejsze, aby być dobrym i przynosić innym radość.
Oprac. mgr Krystyna Wołowiec


Galeria zdjęć >>

-------------------------
Góra Grosza


Od 23 listopada do 4 grudnia w naszej szkole trwała akcja „Góra grosza”.Jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić si e do poprawy losu dzieci,które wychowują się poza rodzinnym domem. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowujących się w domach dziecka, rodzinnych domach dziecka, pogotowiach rodzinnych czy rodzinach zastępczych. W tym roku udało się zebrać 31 zł 44 gr. Wszystkim dziękujemy za włączenie się do akcji.
Oprac. mgr Magdalena MalecGaleria zdjęć >>

-------------------------
Andrzejki 2015

W zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani Magdaleny Malec bawili się wszyscy uczniowie. Podczas tradycyjnej dyskoteki był czas przewidziany na wróżby andrzejkowe, konkursy i zabawy taneczne oraz poczęstunek. Wszyscy uczniowie zakończyli dyskotekę w pogodnych i radosnych nastrojach.


Galeria zdjęć >>


Foto: W.Misiak

-------------------------
Jubileusz 200-lecia Szkoły w Koniemłotach
Galeria zdjęć >>


Foto: M. Poniewierka, M. Zajdel, W. Misiak
-------------------------

Nasza szkoła w obiektywie


Galeria zdjęć >>

-------------------------
-------------------------
Wybory do Samorządu Uczniowskiego


Wybory Samorządu Uczniowskiego to wydarzenie,które w każdej szkole budzi wielkie emocje. Nie inaczej było także w naszej placówce. Spośród sześciu kandydatów wybierano czterech reprezentantów społeczności uczniowskiej. W drodze głosowania Przewodniczącą została Milena Jońca, Zastępcą Daria Brzostowicz, Sekretarzem Małgorzata Rajca i Skarbnikiem Kornelia Stępień. Komisja wyborcza w składzie: Emilia Mazanka, Natalia Witek i Wiktoria Majczak czuwała nad prawidłowym przebiegiem glosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.
Nauczycielem nadzorującym przebieg wyborów był opiekun Samorządu Uczniowskiego Magdalena Malec.Galeria zdjęć >>


-------------------------
Warsztaty żywieniowe


19 października 2015 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach kulinarnych „I dziewczyny i chłopaki pragną poznać zdrowe smaki”. Były to zajęcia ciekawe i pouczające. Uczniowie mieli okazję w sposób praktyczny zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia. Pod okiem prowadzącego dzieci wykonały zdrowe i kolorowa sałatki i kanapki. Każdy uczestnik otrzymał dyplom małego kuchcika. Zajęcia te z pewnością zachęcą uczniów do spożywania owoców i warzyw oraz samodzielnego przyrządzania zdrowych posiłków.
Oprac. mgr Urszula KarwackaGaleria zdjęć >>
-------------------------
Ratujemy i uczymy ratować


16 października 2015 roku podczas "Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca" uczniowie, przedszkolaki i nauczyciele wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach. Organizatorem wydarzenia była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Orkiestra ufundowała dla uczniów apteczki wyposażone w podstawowy sprzęt ratowniczy. Koordynatorami akcji były panie mgr Magdalena Malec i mgr Krystyna Wołowiec.Galeria zdjęć >>


-------------------------
Ognisko


Ognisko w gronie przyjaciół i bliskich, to ogromna przyjemność. Zwłaszcza, gdy odbywa się w piękny słoneczny, jesienny dzień. W sobotę 3 października 2015 uczniowie klasy drugiej wraz z rodzicami, rodzeństwem i wychowawczynią spędzili wspaniałe popołudnie w gościnnym gospodarstwie agroturystycznym pana Marka Wieczorka. Jedną z atrakcji była przejażdżka na koniu. Wszyscy brali udział w wesołych zabawach i pląsach. Po harcach na świeżym powietrzu doskonale smakowała pieczona kiełbaska i ziemniaki prosto z ogniska.
To był wyjątkowo udany dzień. Już myślimy o kuligu.
Serdeczne podziękowania należą się rodzicom za wspaniałą organizację oraz panu Markowi za miłe przyjęcie w swoim gospodarstwie.
Tekst: mgr Urszula Karwacka
Foto: Katarzyna Wadowiec
Galeria zdjęć >>-------------------------

Nasi uczniowie. Rok szkolny 2015/2016Przedszkole. Grupa młodsza.


Przedszkole. Grupa starsza.


Klasa 1Klasa 2


Klasa 3


Klasa 4


Klasa 5


Klasa 6

-------------------------

35. lecie Solidarności. Bieg im. ks. Romana Kotlarza. Zawody sportowe.

Galeria zdjęć >>Foto: U. Karwacka, M. Poniewierka
-------------------------Obchody
39. rocznicy śmierci ks. Romana Kotlarza
i 35. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność",
5 września 2015 roku w Koniemłotach.

Program uroczystości:
9:00 - Zbiórka uczestników (młodzież i dorośli) uroczystości przed cmentarzem w Koniemłotach;
9:10 - Modlitwa, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie ks. Romana Kotlarza;
9:30 - Przemarsz ze sztandarami przed kościół;
9:50 - Bieg im. ks. Romana Kotlarza na trasie cmentarz-kościół dla uczniów szkół wszystkich szczebli
10:00 - 10:15 - Przyjmowanie uczestników Biegu przed kościołem;
10:20 - Msza św. w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Koniemłotach;
11:20 - Złożenie kwiatów przed obeliskiem ks. Romana Kotlarza;
11:30 - Przemarsz na boisko sportowe, okolicznościowe przemówienia, uroczyste rozpoczęcie zawodów sportowych;
13:00 - Wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom, piknik integracyjny dla wszystkich uczestników.

-------------------------
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016
Galeria zdjęć >>


-------------------------
Na nowy rok szkolny 2015/2016

- Podręczniki dla uczniów klas I-VI >>
- Wyprawka dla dzieci starszych z klasy "0">>
- Wyprawka dla dzieci młodszych z przedszkola >>

-------------------------
Klik on niedziela 24 kwiecień 2016 - 16:02:32 | Komentarze: 0 | Powiązania:

Witaj

Menu 2

Online

Ostatnie wpisy na forum

Copyright 2005-2015 by Marek Poniewierka [Klik]