poniedziałek 20 kwiecień 2015
Rok szkolny 2014/2015
Uczniowie klasy szóstej podczas zajęć informatycznych założyli własne strony internetowe. Zachęcamy do oglądania >>>

-------------------------

Mam Talent i inne konkursy z okazji Dnia Wiosny
Galeria zdjęć >>Z okazji „Dnia Wiosny” odbył się konkurs „Mam talent”, w którym uczestniczyli uczniowie klas I-VI.
Celem konkursu było odkrywanie talentów wokalnych, aktorskich i gimnastycznych. Wykonawców oceniało jury w składzie: Kamila Augustyn, Oliwia Dziba i Konrad Reperowski.
Show prowadziły: Małgorzata Rajca i Kornelia Stępień.
Konkurs plastyczny „Nadejście Wiosny” przeznaczony był dla uczniów klas I-III, natomiast uczniowie klas IV-VI brali udział w rozgrywkach sportowych.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali mgr Krystyna Wołowiec i mgr Wojciech Misiak.-------------------------

Wyróżnienia w konkursie „Ziemia nie da sobie rady, segregujmy więc odpady”.Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie na zbiórkę surowców wtórnych „Ziemia nie da sobie rady, segregujmy więc odpady” organizowanym przez Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Rzędowie . Do konkursu włączyło się wielu uczniów. Najwięcej surowców wtórnych zebrał uczeń kl. VI Konrad Myśliwiec i uczennica kl. IV Weronika Domagała.
9 kwietnia 2015 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu odbyła się uroczystość podsumowująca tegoroczną edycję konkursu. Nasi uczniowie zostali wyróżnieni przez organizatorów konkursu odtwarzaczami MP4
Wręczenia nagród dokonał przedstawiciel Beneficjenta, Pełnomocnik ds. Realizacji Projektu Pan Pawła Łodeja. Gratulujemy nagrodzonym!
Koordynatorem zbiórki surowców wtórnych była mgr Agnieszka Kardynał.

Galeria zdjęć >>

-------------------------
Spektakl profilaktyczny „Pętla zdarzeń”


8 kwietnia 2015 r. w naszej szkole gościli artyści z Impresariatu Artystycznego Inspiracja z Krakowa. Zaprezentowali uczniom klas IV-VI bardzo ciekawe przedstawienie pt „Pętla zdarzeń”, poruszające niezmiernie ważne zagadnienie dotyczące przemocy i agresji rówieśniczej. Zwracali uwagę uczniów na przemoc psychiczną, która często jest niejednokrotnie trudniejsza do wychwycenia, powodująca często równie dotkliwe i tragiczne konsekwencje. W przedstawionej historii jej ofiarą stał się chłopak, którego zachowanie w żaden sposób nie wskazywało, że mógł tej przemocy doświadczać. Dziennikarz podejmuje reporterskie śledztwo, by ustalić przyczynę próby samobójczej chłopca, która wstrząsnęła społecznością szkolną. Poprzez ciąg rozmów z osobami z jego otoczenia, dokonuje retrospekcji zdarzeń poprzedzających tragedię. Ich dokładna analiza rzuca nowe światło na postacie i ich postawy wobec zaistniałego problemu. Zastanawia się - czy wszyscy byli bez winy? Czy brak reakcji na akty przemocy nie jest tym samym milczącym przyzwoleniem na nią? Spektakl w czytelny sposób ukazywał w jaki sposób neutralizować przemoc, rozwiązywać konflikty oraz gdzie szukać pomocy gdy zaistnieje taka potrzeba.
Galeria zdjęć >>


Autor: mgr Magdalena Malec

-------------------------
"Umiem Pływać 2015"


Uczniowie PSP w Koniemłotach uczestniczą w nauce pływania.
Od marca 2015 roku Stowarzyszenie „Centrum” Sport i Rekreacja w partnerstwie z Powiatowym Centrum Sportowym w Staszowie rozpoczęło kolejną edycję projektu powszechnej nauki pływania "Umiem Pływać 2015". Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem, na jego realizację otrzymano dotacje do Ministerstwa Sportu i Turystyki.  W realizację projektu włączyły się także gmina Staszów pomagając w organizacji transportu uczniów ze szkół na pływalnię.
Realizacja projektu potrwa do końca czerwca 2015 roku.

Oprac. Marek Poniewierka


-------------------------

Bal karnawałowy


W dniu 9 lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Uczestniczyły w nim przedszkolaki i dzieci ze szkoły podstawowej. Bal prowadził zespół "Patigo" z Kielc, który składał się z wodzireja i pomocników. Wśród uczestników można było spotkać wróżki, motyle, biedronki, rycerzy itp.
Wszyscy świetnie się bawili oraz chętnie uczestniczyli w konkursach.
Tekst i foto: mgr Beata MajczakGaleria zdjęć >>


-------------------------

Dzień Babci i Dziadka


Dnia 3 lutego w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Koordynatorem uroczystości była mgr Anna Lasota. Pod jej kierunkiem starsze przedszkolaki przygotowały program artystyczny, na który złożyły się piosenki, wiersze, tańce, ''Krakowiaczek'',' 'Polonez'', ''Grosik'', ''Kozioryjka'' oraz inscenizacja pt. ''Jak Pani Zima bałwanka w lesie spotkała''. Grupę młodszą do występu przygotowały wychowawczynie mgr J.Wadowiec i B.Majczak. Piękne stroje dla dzieci oraz poczęstunek dla gości przygotowali rodzice. Serdecznie im dziękujemy. Występy małych artystów bardzo podobały się zaproszonym gościom i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości dzieci zatańczyły razem ze swoimi Babciami i Dziadkami, a następnie wręczyły im samodzielnie wykonane laurki.
Tekst: mgr Anna Lasota
Foto: mgr Beata MajczakGaleria zdjęć >>


-------------------------

Spotkanie z historią - "Polanie"22 stycznia 2015 roku odwiedziła nas grupa rekonstrukcji historycznych "Polanie".
Podczas prezentacji uczniowie zapoznali się z życiem, zwyczajami i kulturą słowiańską.
Niezwykłej lekcji historii towarzyszyły zabawy z udziałem szkolnej publiczności.

-------------------------

Góra grosza

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Góra Grosza, której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka i innych placówek opiekuńczych. W tym roku zebraliśmy 105,70 zł w sumie 1450 monet. Akcja była bardzo dobrym przedsięwzięciem wychowawczym, gdyż pozwoliła uświadomić uczniom, że oddając choćby jeden grosz można przyczynić się do zrealizowania wielkich czynów na rzecz dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej.
Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.
mgr Magdalena Malec


Galeria zdjęć >>

-------------------------

JasełkaGaleria zdjęć >>


-------------------------


Wesołych ŚwiątPrace uczniów >>


-------------------------

Przygotowania do ŚWIĄT


Uczymy się robić świąteczne ozdoby,

Galeria zdjęć >>


-------------------------


I miejsce w Turnieju Badmintona

-------------------------Ćwiczenia z zakresu pierwszej pomocy
Galeria zdjęć >>

-------------------------


Prelekcja o racjonalnym żywieniu


25.11.2014 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z rodzicami, na którym prelekcję wygłosiła pani Halina Męcińska pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej ze Staszowa. Tematem prelekcji było: „Racjonalne żywienie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym gwarancją ich prawidłowego rozwoju” oraz „ Napoje energetyzujące i ich wpływ na organizm człowieka oraz ryzyko uzależnienia”.

więcej >>

-------------------------

Święto Niepodległości
Galeria zdjęć >>

-------------------------
Próbna ewakuacja
Galeria zdjęć >>

-------------------------

II Miejsce w Turnieju


Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Zdrowiu I Turnieju Drużyn Ratowniczych zorganizowanych przez PCK i Publiczna Szkołę Podstawową NR 3 w Staszowie. W tym roku był to już dziesiąty konkurs, do którego z klasy VI PSP w Koniemłotach zakwalifikowali się następujący uczniowie: Jakub Misiak, Kacper Polniak i Konrad Reperowski. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą o zdrowym i bezpiecznym stylu życia oraz wspaniałą wiedzą i umiejętnościami w udzielaniu pierwszej pomocy.
W X Turnieju Drużyn Ratowniczych nasi uczniowie zajęli II miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali ciekawe nagrody.
Uczniów przygotowała mgr Teresa Skuza.-------------------------
Pasowanie na Ucznia
Galeria zdjęć >>

-------------------------Ratujemy i Uczymy Ratować16 października 2014 roku w dniu ,,Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca" uczniowie naszej szkoły, przedszkolaki oraz nauczyciele wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach. W akcji wzięła również udział pani Wiesława Trawińska, pielęgniarka z miejscowego ośrodka zdrowia. Poprawne wykonanie sztucznego oddychania to bardzo ważna umiejętność, którą można wykorzystywać w różnych sytuacjach i uratować bezcenny dar każdego człowieka jakim jest życie. Koordynatorem akcji była mgr Krystyna Wołowiec.Galeria zdjęć >>

-------------------------

Dzień Edukacji Narodowej


Dnia 13 października 2014r. w naszej szkole o godz.12:40 odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w niej uczniowie, nauczyciele zaproszeni goście: p. burmistrz H. Markowska, ks. proboszcz P. Cygan, p. R. Myśliwiec - prezes OSP Koniemłoty, p. Sołtys R. Widanka, radny gminy p. S. Polniak, przedstawiciele Rady Rodziców: p. M. Witek, p. A. Polniak, nauczyciele emeryci oraz pracownicy administracyjni placówki. Dziewczęta i chłopcy klas V i VI pod kierownictwem p. M. Szczypkowskiej, p. K. Wołowiec i p. A. Kardynał przygotowali przedstawienie obrazujące niełatwą pracę nauczyciela. Uczniowie swoich nauczycieli uczcili wierszem, piosenką i tańcem. Walc angielski wykonały dzieci z kl. II i III . Na zakończenie wychowankowie podziękowali pedagogom za trud włożony w ich edukację i wychowanie, złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz wręczyli słodkie bukieciki, które wykonali własnoręcznie. Oprac. mgr Agnieszka KardynałGaleria zdjęć >>

-------------------------
Klasy w r. szk. 2014/2015
klasa szóstaklasa piątaklasa czwartaklasa trzeciaklasa drugaklasa pierwszaPrzedszkole - grupa starszaPrzedszkole - maluchy

--------------------------------------------------

Bieg im. ks. Romana Kotlarza. Uroczystości upamiętniające rocznice śmierci ks. Romana Kotlarza i powstania NSZZ"Solidarność".


6 września 2014 roku w Koniemłotach odbyły się uroczystości upamiętniające 38. rocznicę śmierci ks. Romana Kotlarza i 34. rocznicę powstania NSZZ "Solidarność". Wzięli w nich udział min.: senator Mieczysław Gil, przedstawiciele władz samorządowych na czele ze starostą Andrzejem Kruzlem i burmistrzem Romualdem Garczewskim. NSZZ "Solidarność" reprezentował Waldemar Bartosz przewodniczący Regionu Świętokrzyskiego i przewodniczący komisji zakładowych NSZZ "Solidarność" z powiatu staszowskiego.
Po modlitwie prowadzonej przez ks. proboszcza Pawła Cygana i złożeniu kwiatów na grobie ks. Romana Kotlarza przez delegacje samorządowców, związkowców, zakładów pracy i przez rodzinę ks. Romana Kotlarza, uczestnicy uroczystości przeszli pod kościół, poprzedzani przez poczty sztandarowe, straż pożarną, orkiestrę górniczą i młodzież wojskową z LO im. ks.St. Wyszyńskiego.
Zebrani gorąco oklaskiwali na mecie zawodników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, uczestniczących w biegu im. ks. Romana Kotlarza.
Podczas mszy świętej koncelebrowanej przez licznie przybyłych księży zbierano ofiary na odnowienie pomnika ks. Romana Kotlarza zdewastowanego w tym roku przez nieznanych sprawców.
Dalsza część uroczystości odbyła się na odnowionym stadionie obok szkoły. Po przemówieniach odbyła się dekoracja zwycięzców - wręczenie młodym sportowcom pucharów, medali i dyplomów. Uroczystości zakończyły się piknikiem integracyjnym przy grillu.
Andrzej Kruzel starosta i jednocześnie przewodniczący stowarzyszenia "Przyszłość"- głównego organizatora imprezy, podziękował wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w organizację uroczystości.
Współorganizatorami byli także: Starostwo Powiatowe w Staszowie, Urząd Miasta i Gminy Staszów, NSZZ"Solidarność" Elektrowni Połaniec, Międzyszkolna Komisja Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Staszowie, Ochotnicza Straż Pożarna, LZS, Szkoła w Koniemłotach.

Galeria zdjęć >>

Foto i tekst: Marek Poniewierka

Relacja z obchodów na stronie WWW Starostwa >>

--------------------------------------------------

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015


1 września 2014 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po uroczystej Mszy Świętej, odprawionej przez ks. Pawła Cygana, uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście spotkali się na placu szkolnym. Podczas akademii dyr. Teresa Skuza przedstawiła uczniom informacje związane z organizacją nowego roku szkolnego. Szczególnie serdecznie powitaliśmy w szkole 17 pierwszoklasistów rozpoczynających naukę szkolną. Sekretarz gminy Sławomir Mikula wraz z dyr. Teresą Skuzą pożegnali w imieniu szkolnej społeczności i władz gminy odchodzącą na emeryturę panią Teresę Kazimierczak wręczając jej kwiaty, dyplom i kierując do niej słowa uznania za wieloletnią sumienną pracę i zaangażowanie w sprawy szkoły.
Uroczystość zakończyła się wykonaniem wspólnej pamiątkowej fotografii.

Foto i tekst: Marek Poniewierka


Galeria zdjęć >>

--------------------------------------------------

Podręczniki na rok szkolny 2014/2015


Wykaz podręczników dla uczniów PSP w Koniemłotach na r.szk. 2014/2015 >>

-----------------------------------------
Klik on poniedziałek 20 kwiecień 2015 - 13:55:00 | Komentarze: 0 | Powiązania:

Witaj

Menu 2

Online

Ostatnie wpisy na forum

Copyright 2005-2015 by Marek Poniewierka [Klik]