poniedziałek 26 styczeń 2015
Rok szkolny 2014/2015
Spotkanie z historią - "Polanie"22 stycznia 2015 roku odwiedziła nas grupa rekonstrukcji historycznych "Polanie".
Podczas prezentacji uczniowie zapoznali się z życiem, zwyczajami i kulturą słowiańską.
Niezwykłej lekcji historii towarzyszyły zabawy z udziałem szkolnej publiczności.

-------------------------

Góra grosza

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Góra Grosza, której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka i innych placówek opiekuńczych. W tym roku zebraliśmy 105,70 zł w sumie 1450 monet. Akcja była bardzo dobrym przedsięwzięciem wychowawczym, gdyż pozwoliła uświadomić uczniom, że oddając choćby jeden grosz można przyczynić się do zrealizowania wielkich czynów na rzecz dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej.
Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.
mgr Magdalena Malec


Galeria zdjęć >>

-------------------------

JasełkaGaleria zdjęć >>


-------------------------


Wesołych ŚwiątPrace uczniów >>


-------------------------

Przygotowania do ŚWIĄT


Uczymy się robić świąteczne ozdoby,

Galeria zdjęć >>


-------------------------


I miejsce w Turnieju Badmintona

-------------------------Ćwiczenia z zakresu pierwszej pomocy
Galeria zdjęć >>

-------------------------


Prelekcja o racjonalnym żywieniu


25.11.2014 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z rodzicami, na którym prelekcję wygłosiła pani Halina Męcińska pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej ze Staszowa. Tematem prelekcji było: „Racjonalne żywienie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym gwarancją ich prawidłowego rozwoju” oraz „ Napoje energetyzujące i ich wpływ na organizm człowieka oraz ryzyko uzależnienia”.

więcej >>

-------------------------

Święto Niepodległości
Galeria zdjęć >>

-------------------------
Próbna ewakuacja
Galeria zdjęć >>

-------------------------

II Miejsce w Turnieju


Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Zdrowiu I Turnieju Drużyn Ratowniczych zorganizowanych przez PCK i Publiczna Szkołę Podstawową NR 3 w Staszowie. W tym roku był to już dziesiąty konkurs, do którego z klasy VI PSP w Koniemłotach zakwalifikowali się następujący uczniowie: Jakub Misiak, Kacper Polniak i Konrad Reperowski. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą o zdrowym i bezpiecznym stylu życia oraz wspaniałą wiedzą i umiejętnościami w udzielaniu pierwszej pomocy.
W X Turnieju Drużyn Ratowniczych nasi uczniowie zajęli II miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali ciekawe nagrody.
Uczniów przygotowała mgr Teresa Skuza.-------------------------
Pasowanie na Ucznia
Galeria zdjęć >>

-------------------------Ratujemy i Uczymy Ratować16 października 2014 roku w dniu ,,Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca" uczniowie naszej szkoły, przedszkolaki oraz nauczyciele wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach. W akcji wzięła również udział pani Wiesława Trawińska, pielęgniarka z miejscowego ośrodka zdrowia. Poprawne wykonanie sztucznego oddychania to bardzo ważna umiejętność, którą można wykorzystywać w różnych sytuacjach i uratować bezcenny dar każdego człowieka jakim jest życie. Koordynatorem akcji była mgr Krystyna Wołowiec.Galeria zdjęć >>

-------------------------

Dzień Edukacji Narodowej


Dnia 13 października 2014r. w naszej szkole o godz.12:40 odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w niej uczniowie, nauczyciele zaproszeni goście: p. burmistrz H. Markowska, ks. proboszcz P. Cygan, p. R. Myśliwiec - prezes OSP Koniemłoty, p. Sołtys R. Widanka, radny gminy p. S. Polniak, przedstawiciele Rady Rodziców: p. M. Witek, p. A. Polniak, nauczyciele emeryci oraz pracownicy administracyjni placówki. Dziewczęta i chłopcy klas V i VI pod kierownictwem p. M. Szczypkowskiej, p. K. Wołowiec i p. A. Kardynał przygotowali przedstawienie obrazujące niełatwą pracę nauczyciela. Uczniowie swoich nauczycieli uczcili wierszem, piosenką i tańcem. Walc angielski wykonały dzieci z kl. II i III . Na zakończenie wychowankowie podziękowali pedagogom za trud włożony w ich edukację i wychowanie, złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz wręczyli słodkie bukieciki, które wykonali własnoręcznie. Oprac. mgr Agnieszka KardynałGaleria zdjęć >>

-------------------------
Klasy w r. szk. 2014/2015
klasa szóstaklasa piątaklasa czwartaklasa trzeciaklasa drugaklasa pierwszaPrzedszkole - grupa starszaPrzedszkole - maluchy

--------------------------------------------------

Bieg im. ks. Romana Kotlarza. Uroczystości upamiętniające rocznice śmierci ks. Romana Kotlarza i powstania NSZZ"Solidarność".


6 września 2014 roku w Koniemłotach odbyły się uroczystości upamiętniające 38. rocznicę śmierci ks. Romana Kotlarza i 34. rocznicę powstania NSZZ "Solidarność". Wzięli w nich udział min.: senator Mieczysław Gil, przedstawiciele władz samorządowych na czele ze starostą Andrzejem Kruzlem i burmistrzem Romualdem Garczewskim. NSZZ "Solidarność" reprezentował Waldemar Bartosz przewodniczący Regionu Świętokrzyskiego i przewodniczący komisji zakładowych NSZZ "Solidarność" z powiatu staszowskiego.
Po modlitwie prowadzonej przez ks. proboszcza Pawła Cygana i złożeniu kwiatów na grobie ks. Romana Kotlarza przez delegacje samorządowców, związkowców, zakładów pracy i przez rodzinę ks. Romana Kotlarza, uczestnicy uroczystości przeszli pod kościół, poprzedzani przez poczty sztandarowe, straż pożarną, orkiestrę górniczą i młodzież wojskową z LO im. ks.St. Wyszyńskiego.
Zebrani gorąco oklaskiwali na mecie zawodników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, uczestniczących w biegu im. ks. Romana Kotlarza.
Podczas mszy świętej koncelebrowanej przez licznie przybyłych księży zbierano ofiary na odnowienie pomnika ks. Romana Kotlarza zdewastowanego w tym roku przez nieznanych sprawców.
Dalsza część uroczystości odbyła się na odnowionym stadionie obok szkoły. Po przemówieniach odbyła się dekoracja zwycięzców - wręczenie młodym sportowcom pucharów, medali i dyplomów. Uroczystości zakończyły się piknikiem integracyjnym przy grillu.
Andrzej Kruzel starosta i jednocześnie przewodniczący stowarzyszenia "Przyszłość"- głównego organizatora imprezy, podziękował wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w organizację uroczystości.
Współorganizatorami byli także: Starostwo Powiatowe w Staszowie, Urząd Miasta i Gminy Staszów, NSZZ"Solidarność" Elektrowni Połaniec, Międzyszkolna Komisja Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Staszowie, Ochotnicza Straż Pożarna, LZS, Szkoła w Koniemłotach.

Galeria zdjęć >>

Foto i tekst: Marek Poniewierka

Relacja z obchodów na stronie WWW Starostwa >>

--------------------------------------------------

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015


1 września 2014 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po uroczystej Mszy Świętej, odprawionej przez ks. Pawła Cygana, uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście spotkali się na placu szkolnym. Podczas akademii dyr. Teresa Skuza przedstawiła uczniom informacje związane z organizacją nowego roku szkolnego. Szczególnie serdecznie powitaliśmy w szkole 17 pierwszoklasistów rozpoczynających naukę szkolną. Sekretarz gminy Sławomir Mikula wraz z dyr. Teresą Skuzą pożegnali w imieniu szkolnej społeczności i władz gminy odchodzącą na emeryturę panią Teresę Kazimierczak wręczając jej kwiaty, dyplom i kierując do niej słowa uznania za wieloletnią sumienną pracę i zaangażowanie w sprawy szkoły.
Uroczystość zakończyła się wykonaniem wspólnej pamiątkowej fotografii.

Foto i tekst: Marek Poniewierka


Galeria zdjęć >>

--------------------------------------------------

Podręczniki na rok szkolny 2014/2015


Wykaz podręczników dla uczniów PSP w Koniemłotach na r.szk. 2014/2015 >>

-----------------------------------------

Uczniowie klasy szóstej podczas zajęć informatycznych założyli własne strony internetowe. Zachęcamy do oglądania >>>
Klik on poniedziałek 26 styczeń 2015 - 10:16:55 | Komentarze: 0 | Powiązania:

Witaj

Menu 2

Online

Ostatnie wpisy na forum

Copyright 2005-2015 by Marek Poniewierka [Klik]