Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
czwartek 04 sierpień 2011
Rok szkolny 2010/2011
Wykaz podręcznikówWykaz podręczników na rok szkolny 2011/2012 dla uczniów Szkoły Podstawowej w Koniemłotach >>>

----------------------------------------------------

Koniemłoty, dnia 14.07.2011

Zapytanie ofertoweProszę o przedstawienie oferty cenowej na zakup i instalację monitoringu na budynku szkoły, uwzględniający w tym:

- 4 kamery zewnętrzne
- monitor
- zestaw zasilaczy
- okablowanie
- rejestrator
Proszę o przesłanie oferty na adres zpokoniemloty@wp.pl w terminie do 05.08.2011r.

mgr Teresa Skuza
Dyrektor
Zespołu Placówek Oświatowych
Publiczna Szkoła Podstawowa
i Przedszkole w Koniemłotach
ul. Staszowska 7
28 -200 Staszów


----------------------------------------------------22 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2010/2011.

----------------------------------------------------

Dzień Matki
Galeria zdjęć >>>----------------------------------------------------


Zwycięzcy konkursu o UE
W dniu 6 maja 2011r. w zorganizowanym przez szkolny Klub Europejski "Europolaki" w Kurozwękach, w VI Rejonowym Konkursie Wiedzy o Unii Euroipejskiej z naszej szkoły wzięli udział następujący uczniowie:
Pierwsza kategoria - klasy I-IV: Darowska Izabela, Domagała Marta, Szlufik Bartłomiej.
Druga kategoria - klasy IV-VI: Borycka Marta, Kaczmarska Kinga, Reperowski Patryk.

Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat państw, symboli, zabytków i instytucji Unii Europejskiej, i w obu kategriach drużynowo zajęli pierwsze miejsca.
W konkurencji indywidualnej z pierwszej kategorii Izabela Darowska zajęła 2 miejsce, a Bartłomiej Szlufik miejsce 3. Są oni uczniami kl. IV. Natomiast w drugiej kategorii 2 miejsce zajęła Kinga Kaczmarska, uczennica kl. V, a miejsce 3 uczennica kl. VI - Marta Borycka.
Uczniów do konkursu przygotowała Teresa Skuza - nauczyciel przyrody.

----------------------------------------------------Sanktuarium Jana Pawła II w Staszowie
Galeria zdjęć >>>
----------------------------------------------------

Święto ZiemiW dniu 27 kwietnia 2011r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony obchodom Światowego Dnia Ziemi. Uczniowie klasy piątej zapoznali obecnych z historią i znaczeniem obchodów Święta Ziemi, recytowali wiersze o tematyce ekologicznej oraz przedstawili ,,Dekalog Miłośnika Przyrody”. Na zakończenie apelu odśpiewana została piosenka pt. ,,Taka piękna jest przyroda”.

Apel został przygotowany przez nauczyciela przyrody mgr Teresę Skuzę.Galeria zdjęć >>
----------------------------------------------------


I Turniej LZS

Puchar za II miejsce w I Turnieju LZS w Woli Osowej zdobyli nasi uczniowie trenujący pod opieką mgr Wojciecha Misiaka.

----------------------------------------------------

Uczciliśmy beatyfikację Jana Pawła II
W dniu 29 kwietnia 2011 roku społeczność szkolna Zespołu Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Koniemłotach wzięła udział w uroczystym posadzeniu „Jodły Papieskiej” jako żywego pomnika upamiętniającego beatyfikację naszego Wielkiego Rodaka Jana Pawła II.
Uroczystość posadzenia „Jodły Papieskiej” była poprzedzona spotkaniami poświęconymi życiu i twórczości Papieża Polaka Jana Pawła II. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie recytatorskim pod hasłem „Wspominam Cię, Ojcze Święty” w Oleśnicy. Reprezentująca naszą szkołę uczennica klasy V Kinga Kaczmarska zajęła III miejsce. Zorganizowany został także wyjazd do kina na film pt. „Jan Paweł II. Szukałem Was…”. Uczniowie uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Jan Paweł II – bliski dzieciom” zorganizowanym przez redakcję Promyczka Dobra.
Na parterze budynku szkoły znajduje się gablota poświęcona życiu, wspomnieniom i ciekawostkom o Janie Pawle II. Na uroczystość posadzenia „Jodły Papieskiej” został zaproszony proboszcz parafii w Koniemłotach ks. Paweł Cygan, który dokonał poświęcenia drzewka i tablicy pamiątkowej, na której widnieje napis:

„Liczę na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi. (...)
Świat Was potrzebuje. Potrzebuje Was Kościół. Przyszłość Polski od Was zależy”.
Jan Paweł II
Poznań, 03.06.1997r.


Jodła Papieska
Na pamiątkę beatyfikacji
Wielkiego Polaka Papieża Jana Pawła II
1 maja 2011r.
Koniemłoty, 29 kwietnia 2011r
.


Podczas uroczystości uczniowie przybliżyli obecnym najistotniejsze wątki z życia i twórczości Jana Pawła II, recytowali wiersze, a na koniec przy wtórze gitary została przez wszystkich odśpiewana ulubiona pieśń Jana Pawła II „Barka”.]Galeria zdjęć >>>


----------------------------------------------------


Sukces sportowy szkoły w Koniemłotach
Nasi uczniowie zajęli II miejsce w Zawodach Powiatowych w Piłce Nożnej Chłopców w Połańcu i awansowali na szczebel wojewódzki.


----------------------------------------------------


Rocznica tragedii w Katyniu i w Smoleńsku

Galeria zdjęć >>>

----------------------------------------------------


Na festiwalu w Staszowskim Ośrodku Kultury
Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować swoje umijętności wokalne podczas XVII Festiwalu Kultury Szkół zorganizowanego przez Staszowski Ośrodek Kultury. Tym razem, oprócz grupy dzieci z klas IV - V, wystąpił zespół z klasy III wraz z solistą Mateuszem Wadowcem. Zespół wokalny zaśpiewał piosenkę pt. \"Bo on gra na saksofonie\", a Mateusz wystąpił z piosenką ,,Kolega piegus\". Opiekunem zespołu jest mgr Urszula Karwacka.

Galeria zdjęć >>


----------------------------------------------------

Zdobyliśmy puchar
28 marca dziewczyny z naszej szkoły wzięły udział w zawodach LZS w piłkę siatkową w Czajkowie. Zajęły 3 miejsce otrzymując piękny puchar, medale i dyplom.
----------------------------------------------------Ozdoby na kiermasz wielkanocny
Dzieci z naszego przedszkola i szkoły wraz ze swoimi paniami przygotowały piękne ozdoby wielkanocne.

Od kilku lat przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie i nauczyciele naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem przygotowują ozdoby świąteczne przeznaczone na kiermasz wielkanocny. Tegoroczny kiermasz odbył się 17 kwietnia na placu kościelnym. Jak zwykle nasze małe dzieła sztuki cieszyły się ogromnym powodzeniem. Poziom artystyczny prac z każdym rokiem jest wyższy.Zgromadziliśmy rekordową kwotę z której część zostanie tradycyjnie przekazana dla mieszkańców Dom Dziecka w Pacanowie, a część na dofinansowanie wycieczki dla uczniów naszej szkoły, którzy najbardziej angażowali się w przygotowanie kiermaszu.
W przygotowaniu kiermaszu brali udział nauczyciele: Agnieszka Kardynał, Marzena Boroń, Magdalena Borycka, Anna Lasota, Jadwiga Wadowiec i Urszula Karwacka,
Galeria zdjęć >>>
----------------------------------------------------


Rekolekcje wielkopostne
Galeria zdjęć >>>W dniach 21-23 marca w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne.


----------------------------------------------------


Iluzjonista w szkole

Galeria zdjęć >>>


28 lutego 2011 roku w naszej szkole odbył się występ iluzjonisty. Zaprezentował dużo ciekawych i zaskakujących sztuczek. Najbardziej podobała nam się ta z kartami. Mamy nadzieję, że za rok zobaczymy kolejny, jeszcze ciekawszy popis iluzjonisty.

----------------------------------------------------


Bal karnawałowyGaleria zdjęć >>>24 lutego 2011 roku w naszej szkole, na sali gimnastycznej, odbyła sie zabawa karnawałowa.
Prowadził ją wodzirej, który wymyślał różne konkursy np. quiz muzyczny, konkurs taneczny. Przy wesołych dżwiękach muzyki wspaniale bawili się wszyscy uczniowie naszej szkoły.

----------------------------------------------------Spotkanie z policjantem

Galeria zdjęć >>>


Naszą szkołe odwiedził dzielnicowy - Pan Grzegorz Makuła. Przeprowadził z nami ciekawą lekcję na temat bezpieczeństwa podczas ferii i odpowiedzialności karnej nieletnich.

----------------------------------------------------


Poczta Walentynkowa


Uczniowie naszej szkoły chętnie kultywują wszelkie tradycje, także te najnowsze, do których niewątpliwie należą Walentynki. 14 lutego w naszej szkole zorganizowano Pocztę Walentynkową. Zaadresowane życzenia każdy mógł wrzucić do specjalnie przygotowanej na tę okoliczność skrzynki. Listonosze, prywatnie członkowie Samorządu Uczniowskiego, mieli sporo pracy : najpierw sortowali, a następnie doręczali  pełne miłych słówek przesyłki.Galeria zdjęć >>>


----------------------------------------------------

Dzień Babci i DziadkaDnia 21.01.2011 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazij Dnia Babci i Dziadka.
Dla licznie przybyłych gości wystąpiły dzieci z przedszkola.
W ich wykonaniu babcie i dziadkowie obejrzeli inscenizację na podstawie wiersza Juliana Tuwima ,,Rzepka\'\' oraz ,,Zimo, baw się z nami\".
Wysłuchali piosenek, wierszy i obejrzeli taniec w wykonaniu 6 latków ,,Polonez\".
Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pięknych dla dzieci strojów oraz słodkiego poczęstunku dla miłych gości.


Galeria zdjęć >>>


----------------------------------------------------Tablica interaktywna w naszej szkoleGaleria zdjęć z udziału w kursie dotyczącym korzystania z tablic interaktywnych, który odbył się w Finlandii>>>


----------------------------------------------------

Jasełka w szkole


„ Jest taki dzień najpiękniejszy choć grudniowy…” Śpiewem tej znanej pastorałki rozpoczęły się 22 grudnia 2011r. jasełka bożonarodzeniowe w naszej szkole. Zaproszeni goście, rodzice, pracownicy szkoły i przedszkola no i oczywiście uczniowie mogli zatrzymać się na chwilę, by na nowo przeżyć cud nad cudami, który dokonał się w Betlejemskiej szopce. Refleksja na temat Bożego Narodzenia, kolędy i słowa poezji w wykonaniu uczniów i przedszkolaków naszej szkoły wytworzyły świąteczny nastrój. Najmłodsi aktorzy wcieleni w postacie aniołków wypowiedzieli świąteczne życzenia. Do życzeń dołączyli pani dyrektor T. Skuza, pani burmistrz H. Markowska i ks. proboszcz P. Cygan. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem. Jasełka przygotowały p. A. Lasota, A. Kardynał. Oprawę muzyczną przygotowała p. U. Karwacka. Scenografię wykonały p. M. Boroń i p. M. Borycka
Galeria zdjęć >>>

----------------------------------------------------Wigilie w klasach

Galeria zdjęć >>>

----------------------------------------------------

Św. Mikołaj w naszej szkoleNo i doczekaliśmy się! Przedszkolaków i uczniów z naszej szkoły odwiedził św. Mikołaj. Radości było co niemiara, tym bardziej, że Dostojny Gość przybył z worem pełnym prezentów. Dzieci śpiewały i deklamowały wiersze, a nawet zaprosiły św. Mikołaja do wspólnego tańca.Galeria zdjęć >>>
----------------------------------------------------
\"Góra grosza\" w Koniemłotach


„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”
W grudniu 2010 r. w naszej szkole została przeprowadzona zbiórka monet na rzecz akcji „Góra Grosza”. Akcja ta w naszej szkole na stałe zapisała się w kalendarzu szkolnym. Jej celem było uświadomienie uczniom, że nawet najdrobniejsze monety zebrane w dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu zostanie udzielona pomoc dzieciom, które znalazły się w najtrudniejszej sytuacji życiowej.
Akcję zorganizowała p. Magdalena Borycka oraz Samorząd Uczniowski.

Wspólnie uzbieraliśmy 50,02 zł.

Wszystkim uczniom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!
----------------------------------------------------


Oszczędzamy w SKO


Szkolna Kasa Oszczędności działa pod patronatem Banku Spółdzielczego w Staszowie. Aktualnie skupia 67 członków. Po raz drugi przystąpiliśmy do konkursu \"Dziś oszczędzam w SKO - Jutro w Banku Spółdzielczym\". W każdym miesiącu podsumowujemy wyniki oszczędzania. Aktualnie trwa międzyklasowy konkurs na hasło zachęcające do systematycznego oszczędzania. Liczymy na to, że uda nam się zgromadzić na rachunku sporą sumę pieniędzy, a na koniec roku szkolnego wielu członków otrzyma cenne nagrody.
Jeśli do tej pory nie zostałeś członkiem SKO, nie zwlekaj dłużej. Zgłoś się do pani Krystyny Wołowiec.
Galeria zdjęć >>>----------------------------------------------------


Porozmawiajmy o stronach internetowych uczniów


Co sądzicie o stronach internetowych założonych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Koniemłotach?

Proszę o wypowiedzi, opinie, oceny wraz z uzasadnieniem.

Adresy stron uczniów PSP w Koniemłotach znajdują się tu >>>

Zaporaszam do wypowiedzi na forum TU >>>


----------------------------------------------------

III miejsce w Turnieju Drużyn Ratowniczych

W dniu 5 listopada 2010 roku w hali sportowej OSIR w Staszowie odbył się, zorganizowany przez PCK i Szkołę Nr 3 w Staszowie, VI Turniej Drużyn Ratowniczych
i VI Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu.
Naszą placówkę: Publiczną Szkołę Podstawową i Przedszkole w Koniemłotach w wyżej wymienionych konkursach wzięli udział uczniowie klasy VI: Marta Borycka, Dariusz Maj i Patryk Reperowski. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą teoretyczną i praktyczną. W Turnieju Drużyn Ratowniczych zajęli 3 medalowe miejsce. Opiekunem koła PCK i uczestników konkursów jest Pani Teresa Skuza.

----------------------------------------------------


Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej

W dniu 10 listopada 2010 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Staszów miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Tego dnia Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa nadała Zespołowi Placówek Oświatowych Publicznej Szkole Podstawowej i Przedszkolu w Koniemłotach ZŁOTY MEDAL OPIEKUNA MIEJSC PAMIĘCI NARODOWEJ za opiekę nad miejscami walki i męczeństwa.
Medale wręczali Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba i Burmistrz Miasta i Gminy Staszów Andrzej Iskra.


----------------------------------------------------


Bieg Niepodległości


W dniu 11 listopada 2010 roku w 92 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przy hali OSIR w Staszowie odbył się „Bieg Niepodległości”. Ze Szkoły Podstawowej w Koniemłotach w biegu uczestniczyło 10 uczniów z kl. IV – VI.
1. Dziuba Małgorzata kl. IV
2. Kobiałka Norbert kl. IV
3. Polniak Jakub kl.IV
4. Rakowski Grzegorz kl.IV
5. Tomczyk Patryk kl.IV
6. Lis Sebastian kl.V
7. Wicik Mateusz kl.V
8. Banaś Patryk kl.VI
9. Maj Dariusz kl.VI
10. Mazanka Dawid kl.VI

Patryk Banaś z kl. VI zajął 3 miejsce i otrzymał brązowy medal w kategorii chłopcy – szkoła podstawowa. Drużynowo uczniowie zajęli VI miejsce.
Opiekun uczestników – Teresa Skuza.


----------------------------------------------------


Wybory do Samorządu Uczniowskiego
19 października 2010r. w naszej Szkole odbyły się wybory do Samorządu  Uczniowskiego. Każdy uczeń miał możliwość zagłosowania na trzy wybrane osoby z listy wcześniej zgłoszonych kandydatów. Nad przebiegiem głosowania czuwała Szkolna Komisja Wyborcza, w skład której wchodziły uczennice klasy IV: Weronika Noga, Izabela Darowska i Marta Domagała oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego pani Magdalena Borycka oraz pani Agnieszka Kardynał. W wyniku demokratycznego głosownia ustalono Radę SU. w składzie :
Marta Borycka - Przewodnicząca
Dariusz Maj - Zastępca
Patryk Banaś - Sekretarz
Galeria zdjęć >>>


----------------------------------------------------

Dzień Edukacji Narodowej
W dniu 13 października 2010 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas: burmistrz Miasta i Gminy Staszów Andrzej Iskra, prezes LZS Staszów Roman Karaś,   ks. Proboszcz Paweł Cygan  oraz emerytowani nauczyciele. Pani dyrektor mgr Teresa Skuza serdecznie powitała zaproszonych gości i składając życzenia podziękowała nauczycielom za wytrwałą i owocną pracę. Następnie głos zabrał burmistrz, który wyraził słowa uznania dla dyrekcji i grona pedagogicznego za serce i wysiłek włożony w pełnienie tak zaszczytnego obowiązku, jakim jest kształtowanie umysłów młodego pokolenia. Po części oficjalnej nastąpiła cześć artystyczna, w której uczniowie poprzez piosenki i słowa poetów wyrazili swoją wdzięczność nauczycielom za cierpliwość, serdeczność, i wyrozumiałość, okazywane im na co dzień. Najmłodsi przedstawiciele społeczności szkolnej- przedszkolaki przedstawiły montaż słowno-muzyczny „Nasi nauczyciele” oraz taniec Wesoły Dżimi”. Uczniów do występu przygotowały panie ze szkoły podstawowej: p. A. Kardynał, p. U. Karwacka z przedszkola: p. J. Wadowiec, A. Lasota, K. Żak. Dekorację przygotowały p. M. Boroń i p. E. Adwent.

Galeria zdjęć >>>

----------------------------------------------------


Pasowanie na UCZNIA

Od wielu lat przyjęcie pierwszoklasistów w poczet społeczności szkolnej ma w naszej szkole uroczysty charakter. W bieżącym roku szkolnym uroczystość \"Pasowania na ucznia\" odbyła się 7 października. Uczestniczyli w niej nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością uroczystość uświetnili: Dyrektor Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej pani Henryka Markowska, Sekretarz Urzędu Miasta i gminy Staszów pan Sławomir Mikula, proboszcz parafii w Koniemłotach ks. Paweł Cygan. Przed licznie zgromadzoną publicznością uczniowie pierwszej klasy celująco zdali swój pierwszy egzamin.

Galeria zdjęć >>>

-------------------------------------------------

Klasy w ZPO Koniemłoty
Klasa VI
Klasa VKlasa IVKlasa IIIKlasa IIKlasa IKlasa zerowa
Przedszkole - Maluchy

----------------------------------------------------

Nowy rok szkolny 2010/2011

Rok szkolny rozpoczęliśmy Mszą Św. w kościele parafialnym. W drodze do szkoły towarzyszył nam deszcz, ale i tak humory nam dopisywały.
Następnie wzięliśmu udział w szkolnej akademi, podczas której pani dyrektor mgr Teresa Skuza ogłosiła koniec wakacji i początek zajęć szkolnych. Przedstawiła nam także informacje związane z organizacją nowego roku szkolnego.


Galeria zdjęć >>>

Poprzednie wiadomości >>>


Klik on czwartek 04 sierpień 2011 - 22:19:54 | Komentarze: 7 | Powiązania:

Witaj

Menu 2

Online

Ostatnie wpisy na forum

Copyright 2005-2015 by Marek Poniewierka [Klik]